Lasīšanai: 1 minūte

Simības laiks un tiesības uz atvaļinājumu

J
jautā:
11. martā, 2019
Ilvija

Sveicināti! Vēlējos noskaidrot par neizmantotā atvaļinājuma naudas kompensāciju, ja iepriekšējā pusgada laikā pirms aiziešanas bijusi B lapa. Man tiks izmaksāta neizmantotā atvaļinājuma kompensācija pirms slimības lapas. Kā ir ar dienām, kad bija B lapa, – vai par šiem sešiem mēnešiem arī pienākas neizmantotā atvaļinājuma dienas un kompensācija aiziešanas gadījumā?

A
atbild:
25. martā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 152. pants nosaka, ka laikā, kas dod tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, ieskaita laiku, kad darbinieks bijis faktiski nodarbināts pie attiecīgā darba devēja, un laiku, kad darbinieks nav veicis darbu attaisnojošu iemeslu dēļ, tostarp pārejošas darbnespējas laiku.

Tādējādi darba devēja pienākums, darba tiesiskās attiecības izbeidzot, ir aprēķināt un izmaksāt proporcionālu neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju ne vien par to laiku, kad strādājāt, bet arī par darbnespējas laiku.