Lasīšanai: 1 minūte

Slimības pabalsts ir jāpieprasa

J
jautā:
10. martā, 2019
Agnese

Sakiet, lūdzu, ja cilvēkam vairākus mēnešus ir slimības lapa B, kad viņš saņem slimības pabalstu – katru mēnesi, noteiktos datumos vai tikai pēc slimības lapas slēgšanas? Par kaut ko taču ir jādzīvo arī slimības laikā.

A
atbild:
25. martā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Lai saņemtu slimības pabalstu pie ilgstošas darbnespējas, kad ir piešķirta slimības lapa B, personai ir jālūdz ārstējošais ārsts lapu noslēgt slimības pabalsta saņemšanai. Sekojoši ir jāvēršas VSAA, lūdzot piešķirt slimības pabalstu. Iesniegumu var iesniegt klātienē, kā arī elektroniski.

Ārstējošais ārsts slimības lapu attiecīgi pagarinās.

Vairāk par slimības lapu B lasiet LV portāla skaidrojumā.