Tiesības uz atvaļinājumu vasarā

J
jautā:
06. martā, 2019
Inese

Labdien! Jautājums par atvaļinājumu. Manā apgādībā ir nepilngadīgs bērns, kuram ir piešķirta invaliditāte. Pēc likuma man pienākas atvaļinājums vasarā, kas līdz šim it kā nebija problēma, tomēr jutu nedaudz negatīvu attieksmi no priekšniecības puses. Šogad ir tā, ka man saka, ka vasarā nedos atvaļinājumu, jo es katru gadu prasot vasarā. Tas neesot godīgi pret citiem darbiniekiem. Ko man šādā gadījumā darīt? Priekšniecība taču pārkāpj likumu un manas tiesības. Paldies!

A
atbild:
22. martā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tiesības uz atvaļinājumu vasarā vai pēc vēlēšanās jebkurā citā laikā, ja bērns ir invalīds, darbiniekam nosaka Darba likuma 150. panta piektā daļa.

Darba devēja pienākums ir savā darbībā ievērot likumību, tostarp būt informētam par Darba likuma normām.

Jums var ieteikt situāciju ar darba devēju mierīgi pārrunāt, norādot uz savām tiesībām, vienlaikus aicinot par šo jautājumu viest skaidrību kolektīvā.

Tāpat Jums var ieteikt, rakstot iesniegumu par atvaļinājuma piešķiršanu, atsaukties uz konkrēto likuma pantu.

Iesnieguma teksts varētu būt šāds:

Pamatojoties uz Darba likuma 149. pantu un 150. panta piekto daļu, kas nosaka, ka darbiniekam, kuram ir bērns ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam, ikgadējais apmaksātais atvaļinājums piešķirams vasarā vai pēc viņa vēlēšanās jebkurā citā laikā, lūdzu piešķirt man ikgadējo atvaļinājumu, sākot ar…