Ko nozīmē uzteikuma termiņš – 20 dienas

J
jautā:
04. martā, 2019
Zane

Labdien! Vēlos uzzināt, ja darba līgumā ir noteikts darba līguma uzteikšanas termiņš 20 dienas, būtu vērtējams, ka man jānostrādā vēl 20 kalendāra dienas vai 20 darba dienas? Kā rīkoties, ja pēc uzteikuma saņemšanas darba devējs izturas aizvainoti un cieņu un godu aizskaroši? Kur vērsties, vai arī jācieš šāda veida vardarbība līdz darba līguma beigām?

A
atbild:
22. martā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 16. pants nosaka termiņa aprēķināšanas principus, paredzot, ka:

  1. Termiņš sākas datumā vai tā notikuma iestāšanās dienā, kas nosaka šā termiņa sākumu.
  2. Termiņš, kas skaitāms gados, izbeidzas termiņa pēdējā gada attiecīgajā mēnesī un datumā.
  3. Termiņš, kas skaitāms mēnešos, izbeidzas termiņa pēdējā mēneša attiecīgajā datumā. Ja mēnešos skaitāms termiņš beidzas tādā mēnesī, kuram nav attiecīgā datuma, termiņš izbeidzas šā mēneša pēdējā dienā.
  4. Termiņš, kas skaitāms nedēļās, izbeidzas termiņa pēdējās nedēļas attiecīgajā dienā.
  5. Ja termiņš izbeidzas nedēļas atpūtas dienā vai svētku dienā, par termiņa pēdējo dienu atzīstama nākamā darbdiena.
  6. Termiņš, kas noteikts līdz konkrētam datumam, izbeidzas šajā datumā.
  7. Ja termiņš noteikts kādas darbības izpildīšanai, šo darbību var izpildīt termiņa pēdējā dienā līdz pulksten 24. Ja šī darbība jāizpilda uzņēmumā, termiņš izbeidzas stundā, kad uzņēmumā beidzas noteiktais darba laiks.
  8. Visi rakstveida iesniegumi vai paziņojumi, kas nodoti sakaru iestādē termiņa pēdējā dienā līdz pulksten 24, atzīstami par nodotiem termiņā.

Tādējādi runa ir par 20 kalendāra dienām, ja līgumā nav noteiktas 20 darba dienas.

Ja, saņemot uzteikumu, ir kādā veidā negatīvi mainījusies darba devēja attieksme un seko godu un cieņu aizskarošas darbības vai piezīmes, Jums ir tiesības mēģināt pārtraukt šādu attieksmi pārrunās ar darba devēju vai vērsties ar motivētu iesniegumu Valsts darba inspekcijā.