Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Mantota nauda jādeklarē, ja tā pārsniedz likumā noteikto neapliekamo summu

J
jautā:
04. martā, 2019
Imants

Labdien! Jautājums ir par mantojumu. Mantojumā saņēmu kustamo un nekustamo īpašumu, hipotekāro kredītu un skaidras naudas uzkrājumu 7200 eiro. Vai man ir jādeklarē šis mantojums?

A
atbild:
21. martā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Latvijā mantojuma nodokļa nav. Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 9. pants nosaka: ar nodokli neapliek mantojuma rezultātā gūto ienākumu, izņemot autoratlīdzību (honorāru), kuru izmaksā autortiesību mantiniekiem.

Saskaņā ar pašreiz likumā noteikto, ja mantojums pārsniedz 4000 eiro, tā saņēmējam Valsts ieņēmumu dienestā nākamajā gadā jāiesniedz gada ienākumu deklarācija, norādot mantoto summu kā ar nodokli neapliekamos ienākumus.