Lasīšanai: 1 minūte

Uzteikums pārbaudes laikā

J
jautā:
04. martā, 2019
Andris

Vai, strādājot pārbaudes laikā, darba devējs var likt atstrādāt noteiktas dienas, ja vēlos mainīt darbu?

A
atbild:
22. martā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pārbaudes laiku nosaka, lai abas puses spētu adekvāti novērtēt spēju strādāt kopā ilgtermiņā.

Darba likuma 47. pants paredz salīdzinoši īsu laiku abām pusēm, kas nostrādājams, ja kāda no pusēm rakstveidā izsaka vēlēšanos darba attiecības neturpināt. Šis termiņš ir trīs dienas.