Saziņa ar parādnieku ārpustiesas parādu piedziņas gadījumā

J
jautā:
04. martā, 2019
Inga

Vai parādu piedziņas kompānija ir tiesīga mani traucēt svētdienā, sūtot īsziņas un zvanot? Darba dienā vajadzības gadījumā esmu sasniedzama gan pa tālruni, gan e-pastā. Ārpustiesas piedziņas likuma 10. pants nosaka, ka saziņai ir jābūt samērīgai!

A
atbild:
19. martā, 2019

Nesamērīga saziņa ar parādnieku Parādu ārpustiesas atgūšanas likuma 10. panta 3. daļas izpratnē ir saziņa, kas veikta ar parādnieku, ja tā:

  1. notiek svētdienās vai likumā noteiktajās svētku dienās;
  2. notiek laikā no pulksten 21.00 līdz 8.00 vai bez parādnieka iepriekšējas piekrišanas laikā no pulksten 21.00 līdz 23.00;
  3. apgrūtina parādnieka spēju izmantot ikdienas saziņai attiecīgus elektronisko sakaru līdzekļus.

Tādējādi Jūsu uzdotā jautājuma kontekstā secināms, ka parādu ārpustiesas atgūšanas uzņēmums ir pārkāpis Parādu ārpustiesas atgūšanas likuma 10. panta 3. daļu, par ko Jūs esat tiesīga iesniegt sūdzību Patērētāju tiesību aizsardzības centram kā uzraudzības iestādei saskaņā ar Parādu ārpustiesas atgūšanas likuma 4. panta 1. daļu