Lasīšanai: 1 minūte

Kā noteikt ēkas un zemes cenu

J
jautā:
04. martā, 2019
Vilnis

Vēlos pārdot savu īpašumu (ēkas un zemi), bet nekur nevaru atrast zemes un ēkas iegādes cenu. Tā nav uzrādīta arī zemesgrāmatā. Zeme un ēkas reģistrētas zemesgrāmatā 1996. gadā. Neesmu deklarējis savu dzīvesvietu šajā adresē, bet īpašums ir līdz šai dienai.

A
atbild:
05. martā, 2019
Inese Helmane
LV portāls

Par zemes un ēkas iegādes cenu Jums būtu jāgriežas Zemesgrāmatas attiecīgajā nodaļā un jālūdz iepazīties ar savas nekustamā īpašuma lietas materiāliem. Visu informāciju, kas ierakstīta Zemesgrāmatā par nekustamo īpašumu, var iegūt arī mājaslapā www.zemesgramata.lv, autorizējoties un veicot apmaksu par nodalījuma apskati.
Zemes un ēkas iegādes vērtību varat apskatīties arī pirkuma līgumā, ja tāds ir saglabājies. Ja īpašums ir dāvināts vai mantots, tad ir spēkā dāvinājuma vai mantojuma vērtība.