Parādu piedziņa

J
jautā:
04. martā, 2019
Arnolds

Labdien! Vai daudzo ātro nebanku kredītu aizdevumu nemaksāšanas dēļ var nonākt cietumā vai liegt izbraukt no valsts, ja aizdevējs ir nosūtījis pirmstiesas brīdinājumu?

A
atbild:
19. martā, 2019

Civiltiesiska brīdinājuma par lietas nodošanu izskatīšanai tiesā nosūtīšana nerada Jums pārvietošanās ierobežojumu. Aizdevumam kā saistībai ir civiltiesiska rakstura lietas pazīmes, tas nozīmē, ka to izskatīšana ir pakļauta vispārīgās jurisdikcijas tiesām.  Savukārt, lai personai piemērotu sodu, kas saistīts ar brīvības atņemšanu, tās darbībās ir jābūt noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm, un šai situācijā persona ir saucama pie kriminālatbildības saskaņā ar Krimināllikuma 1. pantu. Savukārt liegums izbraukt no valsts ir aizdomās turētajai personai noteikts drošības līdzeklis kriminālprocesa ietvaros.  Plašāk jautājums par drošības līdzekļu piemērošanu kriminālprocesā ir apskatīts LV portāla rakstā Par aizliegumu izbraukt no valsts var vērsties pie procesa virzītāja. Tādējādi civillietas ierosināšana un pirmstiesas brīdinājuma nosūtīšana nevar radīt Jums jautājumā minētās sekas.