Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

MU darbinieks nevar iesniegt nodokļa grāmatiņu nevienā ienākumu gūšanas vietā

J
jautā:
02. martā, 2019
Zane

Vēlējos noskaidrot, vai man ir EDS sistēmā jāiesniedz algas grāmatiņa mikrouzņēmumā, ja mana pamata ienākumu vieta ir dienests (esmu valsts amatpersona), bet paralēli esmu sākusi strādāt mikrouzņēmumā, kurā esmu pieņemta kā darbiniece. Vai algas grāmatiņa ir jāatstāj dienesta vietā kā pamata ienākumu avotā?

A
atbild:
12. martā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Jums vajadzētu ieskatīties Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) savā algas grāmatiņā, lai pārliecinātos par aktuālajiem ierakstiem.

Mikrouzņēmuma (MU) darbiniekam nav tiesību iesniegt nodokļa grāmatiņu nevienā ienākumu gūšanas vietā.

Ja Valsts ieņēmumu dienesta rīcībā ir informācija par mikrouzņēmuma darbinieka statusa iegūšanu, algas nodokļa grāmatiņa automātiski tiks izņemta no ienākuma gūšanas vietas, kurā tā bija iesniegta.