Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Noteicošais faktors – vai pagrabtelpa iekļauta dzīvokļa īpašumā

J
jautā:
13. februārī, 2019
Indra

No 2019. gada man ir jāmaksā par pagrabu – 44 m², jo tas atrodas manā dzīvoklī un to izmantojot tikai es. Bet to izmanto arī namu pārvaldnieks, jo tur atrodas divu māju kopējie ūdens skaitītāji.

A
atbild:
15. martā, 2019

Kā izriet no jautājuma, vēsturiski izveidojusies situācija ir tāda, ka pagrabtelpā var nokļūt tikai caur vienu dzīvokli. Tad ir jāskatās dokumentos, vai pagrabtelpa ir piesaistīta konkrētajam dzīvokļa īpašumam. Ja tā ir, tad īpašniekam par to ir jāmaksā. Ja pagrabtelpa nav iekļauta atsevišķajā dzīvokļa īpašumā, tad par to nav jāmaksā.