TĒMA: Nodokļi

Vai pienākas nodokļu atvieglojumi par zemes apgrūtinājumiem

J
jautā:
13. februārī, 2019
Ieva

Ja caur manu īpašumu iet pilsētas novadgrāvis, vai man pienākas kādi nodokļu atvieglojumi, jo šis grāvis pārdala manu īpašumu divās daļās, apgrūtinot tā apsaimniekošanu? Kā arī manā īpašumā (2000 m²) atrodas divi elektrības stabi. Vai arī par tiem man nepienākas kādi atvieglojumi, ņemot vērā, ka tas ir apgrūtinājums manam īpašumam?

A
atbild:
15. februārī, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Imants Muižnieks, zvērināts advokāts, Dr. iur.

Katra īpašnieka pienākums ir maksāt nekustamā īpašuma nodokli, kuru aprēķina, par pamatu ņemot Nekustamā īpašuma valsts kadastra sistēmā reģistrētā kadastra objekta kadastrālo vērtību. Kadastrālās vērtēšanas kārtību reglamentē Ministru kabineta 2006. gada 18. aprīļa noteikumi Nr. 305 “Kadastrālās vērtēšanas noteikumi, kuru 65. punkts paredz vērtēt arī zemes vienībai reģistrētos apgrūtinājumus, kā rezultātā varētu sekot arī aprēķinātā nodokļa samazinājums.

Līdz ar to ieteikums būtu lasītājam vērsties vietējā pašvaldībā vai arī uzreiz Valsts zemes dienestā, lai noskaidrotu reģistrētos apgrūtinājumus.