E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 16370
Lasīšanai: 2 minūtes

Arī īpaši aizsargājamā dabas teritorijā spēkā ir princips – bez likuma nav soda

J
jautā:
13. februārī, 2019
Rolands

Īpaši aizsargājamā dabas teritorijā ir atļauts pārvietoties ar motorlaivu, bet satiktais kontrolējošās iestādes darbinieks norāda, ka motorlaivai ir aizliegts vilkt ūdensslēpes, ūdens pūsli utt. Lūdzot darbiniekam pamatot, kāds normatīvais akts šādu darbību aizliedz, tika saņemta atbilde: “Mēs tā nolēmām.” Tādēļ griezos iestādē ar rakstisku iesniegumu, lūdzot pamatot šādu aizliegumu. Tika saņemta vispārīga atbilde, kurā norādīts, ka “iestādes ieskatā šāda darbība ir aizliegta”, nepamatojot to ar kādu normatīvo aktu. Vai šāds aizliegums, kas balstās uz iestādes “ieskatu”, ir atbilstošs likumdošanai un, šādu aizliegumu pārkāpjot, var tikt piemērota administratīvā atbildība?

A
atbild:
20. februārī, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Likums Par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām vispārējā kārtībā regulē īpaši aizsargājamo dabas teritoriju sistēmas pamatprincipus, īpaši aizsargājamo dabas teritoriju pārvaldes, to stāvokļa kontroles un uzskaites kārtību u. tml. Vienlaikus katrai īpaši aizsargājamai dabas teritorijai ir pieņemti konkrēti un atsevišķi likumi, piemēram,  Slīteres Nacionālā parka likums, Gaujas Nacionālā parka likums u. c. Tāpat attiecībā uz šo jomu ir spēkā liels skaits Ministru kabineta (MK) noteikumu.

Tā kā jautājumā nav norādīta konkrētā īpaši aizsargājamā dabas teritorija, kurā norisinājušās minētās darbības, kā arī pārāk vispārināti ir norādīta iestādes atbildība, nav iespējams sniegt precīzu atbildi.

Vienlaikus jānorāda, ka administratīvā atbildība (korektāk – atbildība par administratīvā pārkāpuma izdarīšanu) saskaņā ar Latvijas Administratīvā pārkāpuma kodeksa (LAPK) 9. pantu iestājas tikai tad, ja par attiecīgā pārkāpuma izdarīšanu ir paredzēta atbildība šajā kodeksā. Tas nozīmē, ka darbojas princips – bez likuma nav soda.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 101 jautājumu. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU