Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Skola

Vai skolotājs drīkst anulēt vērtējumu

J
jautā:
11. februārī, 2019
Jurijs

Ja skolnieks ieguva labu atzīmi par pārbaudes darbu, vai skolotājs var anulēt bez jebkāda iemesla pārbaudes darbu un prasīt uzrakstīt vēlreiz?

A
atbild:
06. martā, 2019

Izglītības kvalitātes valsts dienesta (kvalitātes dienests) skatījumā jau izliktu vērtējumu bez pamatojuma anulēt nevar. Ja tas tiek darīts, tad šādai rīcībai jābūt pamatotai un tā jāizskaidro gan skolēnam, gan viņa vecākiem. Piemēram, gadījumā, ja pārbaudes darbā skolēns ir izmantojis neatļautus palīglīdzekļus, skolotājam tas jākonstatē pirms vērtējuma izlikšanas, lūdzot skolēnam sniegt paskaidrojumu. Savukārt, ja tiek konstatēts, ka darbs ir, piemēram, plaģiāts, skolotājam savs viedoklis jāpamato, vērtējuma (atzīmes) vietā jālieto apzīmējums n/v (nav vērtējuma) un jāaicina skolēns atkārtoti uzrakstīt pārbaudes darbu.