Slimības pabalstu piešķir 80% apmērā no vidējās iemaksu algas

J
jautā:
09. februārī, 2019
Laura

Labdien! Esmu pašnodarbināta persona. Vai un kādā apmērā es varētu saņemt pabalstu par bērna kopšanu slimības laikā, ja ir veiktas minimālās sociālās iemaksas no ienākumiem 10 no 12 pagājušā gada mēnešiem?

A
atbild:
15. februārī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja pašnodarbinātā ienākumi mēnesī sasniedz 430 eiro, jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās  iemaksas (32,15%). Maksājums jāveic reizi ceturksnī par katru mēnesi.

Slimības pabalstu piešķir 80% apmērā no vidējās iemaksu algas.

Pašnodarbinātajam vidējo iemaksu algu aprēķina atbilstoši veiktajām iemaksām pēdējo 12 mēnešu periodā, kas beidzas vienu ceturksni (3 mēnešus) pirms tā ceturkšņa, kurā saslimis bērns (pirmā saslimšanas diena).

Ja šo 12 mēnešu periodā nav veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas, vidējo apdrošināšanas iemaksu algu par šo periodu noteiks 40% apmērā no vidējās apdrošināšanas iemaksu algas valstī.

Darbnespējas lapu B apmaksā par kalendārajām dienām. Pabalsts par slima bērna kopšanu tiek maksāts par bērna slimošanas dienām, ieskaitot brīvdienas un svētku dienas, bet ne ilgāk kā līdz bērna 14. (21.) slimības dienai.