Lasīšanai: 1 minūte

Kā kārtot mantojuma jautājumus, ja radinieks miris ārvalstī

J
jautā:
06. februārī, 2019
Jānis

Sveiki! Radinieks ir miris Īrijā. Mantiskās tiesības ir jākārto:

  • pēc mirušā pilsoņa valsts likuma?
  • pēc nekustamā īpašuma atrašanās vietas likuma?
  • pēc mirušā pēdējās dzīves vietas?

Manā gadījumā cilvēks bija Latvijas pilsonis, pēdējā dzīvesvieta bija Īrija, nekustamais īpašums atrodas Latvijā.

A
atbild:
27. martā, 2019
Latvijas notārs
Daina Trautmane, zvērināta notāre

Šajā gadījumā mantojuma lietu var kārtot pēc nekustāmā īpašuma atrašanās vietas, t.i., Latvijā. Vērsieties pie zvērināta notāra, kurš praktizē tajā teritorijā, kurā īpašums atrodas. Notāru varat ērti atrast Latvijas zvērinātu notāru klientu portālā “www.latvijasnotars.lv”, sadaļā “Meklēt notāru”, – te varat arī lietot karti un notāru meklēt pēc biroja atrašanās vietas.