Laulības šķiršana, ja viena puse nepiekrīt šķirties

J
jautā:
06. februārī, 2019
Zane

Labdien! Vēlos uzdot jautājumu par laulības šķiršanu. Kopā nedzīvojam jau 7 gadus, pie manis aug meita, 9 gadus veca. Valsts man tēva vietā maksā uzturlīdzekļus. Aptuvenā vīra atrašanās vieta ir zināma, par meitu nekādu interesi nav izrādījis. Pie notāra būtu jāierodas abiem. Nedomāju, ka viņš ieradīsies. Kā man labāk rīkoties, vai vienīgā izeja ir tiesas ceļā? Paldies par atbildi jau iepriekš!

A
atbild:
26. martā, 2019
Signe Krūzkopa
LV portāls

Šķirt laulību pie notāra iespējams tikai bezstrīdus gadījumā – ja abas puses ierodas pie notāra, ir spējīgas vienoties par kopīgās mantas un kopīgo bērnu aprūpes jautājumiem. Ja vīrs nav ieinteresēts šķirties un sakārtot bērna aprūpes jautājumus, Jums jāvēršas pie jurista, meklējot profesionālu konsultāciju, un laulības šķiršana iespējama tikai tiesas ceļā. Vērts paturēt prātā, ka uzturlīdzekļi un bērna intereses šajā gadījumā ir būtiskas, tāpēc vislabāk vērsties pie profesionāla jurista pēc padoma, kā vislabāk šo situāciju atrisināt.