Lasīšanai: 1 minūte

Prasījumu noilgums

J
jautā:
05. februārī, 2019
Agija

Esmu saņēmusi vēstuli no parādu piedzinējiem, taču parāds ir ticis ņemts 2011. gadā, tātad ir apritējuši 8 gadi. Šo gadu laikā neesmu saņēmusi nevienu citu brīdinājumu. Vai lietai nav iestājies noilgums? Aizņēmums tika ņemts no SIA. Vai var attiecināt Komerclikuma 406. pantu par noilgumu termiņu 3 gadi? Es esmu fiziska persona.

A
atbild:
08. martā, 2019

Saskaņā ar Komerclikuma 406. pantu no komercdarījuma izrietošie prasījumi noilgst triju gadu laikā, ja likumā nav noteikts cits noilguma termiņš. Savukārt Civillikuma 1893. pants nosaka, ka saistību tiesības izbeidzas, ja tiesīgā persona tās pienācīgi neizlieto likumā noteiktajā noilguma termiņā.

Tādējādi Jūsu aprakstītajā gadījumā ir piemērojams Komerclikuma 406. pantā noteiktais prasījumu noilguma termiņš.