Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Ja iesniegta algas nodokļa grāmatiņa, piemēro IIN 20% likmi

J
jautā:
04. februārī, 2019
Jekaterina

Labdien! No marta es nevaru strādāt pilnu slodzi un gribu paprasīt pusslodzi. Vai Jūs, lūdzu, varat paskaidrot 2 variantus, kā notiek pusslodzes darba algas aprēķināšana? 1. variants – ar algas grāmatiņu, 2. variants – bez algas grāmatiņas 20 stundas nedēļā – bruto alga 350 eiro (neviena nav apgādībā). Paldies!

A
atbild:
15. februārī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

No darbinieka algas tiek ieturētas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (11%). Ja ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa, darba devējs algai piemēro iedzīvotāju ienākuma nodokli (20%) un Valsts ieņēmumu dienesta prognozēto mēneša neapliekamo minimumu. Ja algas nodokļa grāmatiņa nav iesniegta, piemēro 23% ienākuma nodokļa likmi.