Neizmantotais atvaļinājums, ja darba līgumu lauž

J
jautā:
04. februārī, 2019
Linda

Labdien! Vēlos noskaidrot sekojošu jautājumu. Tā kā drīz tuvojas beigām bērna kopšanas atvaļinājums, pēc tā vēlos pārtraukt darba attiecības, taču uztrauc jautājums par neizmantoto atvaļinājumu (atlikusi nedēļa, visu nepaguvu izmantot). Vai man, pārtraucot darba attiecības, zūd šis neizmantotais atvaļinājums, vai arī pieteikumā par darba attiecību pārtraukšanu varu minēt, lai izmaksā atlikušo neizmantoto atvaļinājumu?

Vai arī tomēr pareizāk ir pēc bērna kopšanas atvaļinājuma rakstīt iesniegumu darba devējam par atlikušā neizmantotā atvaļinājuma piešķiršanu un tikai pēc tam izbeigt darba attiecības? Paldies!

A
atbild:
15. februārī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Neizmantotais atvaļinājums, pārtraucot darba tiesiskās attiecības, nezūd. Atbilstoši Darba likuma 149. panta piektajai daļai darba devējam tādā gadījumā ir jāizmaksā kompensācija par visu neizmantotā atvaļinājuma periodu.

Ja pēc bērna kopšanas atvaļinājuma izmantošanas nevēlaties turpināt darbu, Jums sava vēlme ir jādara zināma rakstveidā – vienu mēnesi iepriekš darba devējam ir jāiesniedz uzteikums, pamatojoties uz Darba likuma 100. pantu.

Uzteikumā ir vēlams norādīt par proporcionāla apmēra neizmantotā atvaļinājuma kompensācijas izmaksu.