Atvaļinājuma piešķiršana – pušu vienošanās

J
jautā:
01. februārī, 2019
Anta

Vai darbiniekam var atteikt izņemt vienu atvaļinājuma dienu, ja ir nostrādāti 4,5 mēneši? Ir tiešā darbu vadītāja atļauja par vienu dienu, bet personāla speciālists nedod atļauju, kā tikai pēc 6 nostrādātiem mēnešiem.

A
atbild:
11. februārī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūsu aprakstītā situācija liecina, ka personāla vadītājs stingri ievēro Darba likuma nosacījumus.

Vispārēji likums paredz, ka tiesības uz atvaļinājumu, turklāt pilnā apmērā, darbiniekam rodas pēc tam, kad ir nostrādāti pilni seši mēneši ( Darba likuma 149. pants).

Katrā uzņēmumā ir sava atvaļinājumu piešķiršanas kārtība. Parasti darbinieki vai nu raksta iesniegumu par atvaļinājuma piešķiršanu, vai tiek sastādīts atvaļinājumu grafiks. Vienlaikus jāatgādina, ka atvaļinājuma piešķiršana ir pušu vienošanās. Rīkojumu par atvaļinājuma piešķiršanu darbiniekam izdod uzņēmuma vadītājs, ievērojot uzņēmuma intereses, lai netraucētu uzņēmuma normālu darba gaitu.

Ja rakstījāt iesniegumu un darba devējs nepiešķir Jums apmaksātu atvaļinājuma dienu, Jums var ieteikt rakstveidā lūgt piešķirt atvaļinājuma dienu bez darba samaksas saglabāšanas, pamatojoties uz Darba likuma 153. pantu.