Lasīšanai: 1 minūte

Datu apstrādes likumības pamatojums un regulējums

J
jautā:
01. februārī, 2019
Dagnija

Vai VSAA ir tiesīga izpaust datus trešajai personai par maniem ienākumiem un sociālajiem pabalstiem?

A
atbild:
05. februārī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Inese Ziediņa , Pamatprocesu vadības daļas biznesa procesu sistēmu analītiķe

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras speciāliste (VSAA) Inese Ziediņa informē, ka VSAA var izpaust datus trešajām personām, ja pastāv kaut viens no Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 (2016. gada 27. aprīlis) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti, ar ko atceļ direktīvu 95/46/EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula), 6. panta pirmajā daļā noteiktajiem pamatojumiem.

Šie pamatojumi ietver gan situācijas, kurās persona ir devusi piekrišanu, gan situācijas, kas noteiktas normatīvajos aktos.

VSAA speciāliste arī norāda: ja radies jautājums par konkrētu datu apstrādes situāciju, tad, lai saņemtu izvērstāku atbildi, būtu jāsniedz papildu informācija.

LV portāla ieskatā, ja savā individuālajā situācijā saredzat problēmu vai radušās kādas neskaidrības, būtu ieteicams sazināties ar VSAA.