E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 16186
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Nodokļus piedzen likumā paredzētā kārtībā un termiņos

J
jautā:
01. februārī, 2019
Kristine

Labdien! Sakiet, vai pastāv un kur tas noteikts, ka ir noilgums valsts nodevai sakarā ar nekustamā īpašuma pārdošanu? Vai var pastāvēt iespēja, ka personai valsts iestāde prasa maksāt valsts nodevu saistībā ar nekustamā īpašuma pārdevumu par darījumu, kas veikts pirms 14 gadiem?

A
atbild:
11. februārī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

No jautājuma nav saprotams, par kādu nodevu ir runa. Ja tā ir reģistrācijas nodeva un kancelejas nodeva, tad to maksā īpašuma pircējs – bez nodevu nomaksas īpašums nebūtu reģistrēts zemesgrāmatā.

Savukārt, ja runa ir par nodokli no nekustamā īpašuma pārdošanas ienākuma (to maksā saskaņā ar likumu “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”), tad likumā “Par nodokļiem un nodevām” ir regulējums gan parādu piedziņai, gan dzēšanai, ja nodoklis nav samaksāts.

Gadījumi, kad Valsts ieņēmumu dienests dzēš nodokļu parādu, uzskaitīti likuma “Par nodokļiem un nodevām” 25. panta pirmajā daļā. Tajā skaitā noteikts, ka valsts budžetā pilnīgi vai daļēji ieskaitāmo nodokļu parādus, kā arī nokavējuma naudu un soda naudu dzēš nodokļu maksātājam attiecībā uz bezstrīda kārtībā piedzenamiem nokavētiem nodokļu maksājumiem, ja lēmums par nokavēto nodokļu maksājumu piedziņu ir zaudējis spēku saskaņā ar šā likuma 26. panta devītās daļas 4. punktu. Proti, nodokļu parādu dzēš, ja lēmums par nokavēto nodokļu maksājumu piedziņu ir zaudējis spēku, jo nav izpildīts triju gadu laikā no tā pieņemšanas, un ja nodokļu administrācijas rīcībā ir tiesiski apstiprināts akts par piedziņas neiespējamību.

Likuma “Par nodokļiem un nodevām” VIII nodaļā ir noteikta kārtība nodokļu un nodevu jautājumos pieņemto lēmumu apstrīdēšanai un pārsūdzēšanai.

Valsts ieņēmumu dienesta lēmumu var pārsūdzēt VID ģenerāldirektoram. Ja nodokļu maksātājs nepiekrīt VID ģenerāldirektora lēmumam, viņam ir tiesības to pārsūdzēt tiesā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU