Pirmā atbildīgā par ģimenes pabalstu izmaksu ir vecāka nodarbinātības valsts

J
jautā:
17. janvārī, 2019
Sintija

Gaidu trešo bērniņu un nestrādāju, bet tēvs strādā Igaunijā. Vai viņš var saņemt vecāku pabalstu?

A
atbild:
18. janvārī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Eiropas Savienībā sociālā nodrošinājuma sistēma tiek koordinēta. Darba ņēmējam vai pašnodarbinātajam, uz kuru attiecas vienas Eiropas Savienības dalībvalsts tiesību akti, ir tiesības saskaņā ar šīs valsts tiesību aktiem saņemt ģimenes pabalstus par saviem ģimenes locekļiem arī tad, ja tie dzīvo citā dalībvalstī.

Darba ņēmējs vai pašnodarbinātais tiek sociāli apdrošināts tajā valstī, kurā viņš ir nodarbināts, līdz ar to arī par ģimenes pabalstu izmaksu parasti atbildīga ir nodarbinātības valsts.

Dažādām situācijām ir atšķirīgi nosacījumi, tāpēc Jums jāvēršas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA), lai noskaidrotu, kā varat pieprasīt un saņemt vecāku pabalstu un citus ģimenes pabalstus.

Iespējas saziņai ar VSAA:

  • informatīvais tālrunis: 64507020 (maksa tiek ieturēta atkarībā no klienta izvēlētā operatora un tarifa);
  • informācijai un konsultācijām: konsultacijas@vsaa.gov.lv;

tiešsaistes forma jautājumiem: Jautājiet mums.