Lasīšanai: 1 minūte

Radniecības pakāpes mantojot

J
jautā:
17. janvārī, 2019
Dmitrijs

Labdien! Jautājums par mantojuma tiesībām pēc likuma. Situācija tāda: mātei ir miris tēvocis (viņas tēva pusbrālis – māte viena, tēvi dažādi). Citu radinieku tēvocim nav. Pēc kādas šķiras mana māte ir tiesīga mantot? Paldies!

A
atbild:
08. martā, 2019
Signe Krūzkopa
LV portāls

Civillikuma 404. panta 3. punkts nosaka – trešajā šķirā manto mantojuma atstājēja pusbrāļi un pusmāsas un pirms viņa mirušo pusbrāļu un pusmāsu bērni. Respektīvi, Jūsu mamma ir trešās šķiras mantiniece. Ja citu dzīvu radinieku, kā norādāt, tēvocim nav, viņa ir vienīgā mantiniece.