Lasīšanai: 1 minūte

Bērna kopšanas atvaļinājums, ja ir divas darbavietas

J
jautā:
17. janvārī, 2019
Agata

Labdien! Strādāju divās darbavietās, taču šobrīd atrodos bērna kopšanas atvaļinājumā. Abās darbavietās man ir neizņemts ikgadējais atvaļinājums, kuru plānoju izņemt uzreiz pēc BKA. Vecāku pabalsts tiks izmaksāts par laika periodu līdz šī gada 22. februārim. Darbā BKA piešķirts līdz šī gada 19. aprīlim. Sakiet, lūdzu, vai varu atgriezties darbos pakāpeniski, respektīvi, vienā no darbavietām BKA pārtraukt ar martu un tā vietā izņemt ikgadējo atvaļinājumu, vienlaikus otrā darbavietā saglabājot piešķirto BKA līdz norādītā termiņa beigām? Vai arī BKA jāsaglabā vienlīdz ilgu laiku abās darbavietās? Paldies jau iepriekš!

A
atbild:
22. janvārī, 2019
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Darba likums neaizliedz darbiniekam, kurš nodarbināts vairākās darbavietās, pie viena darba devēja izmantot bērna kopšanas atvaļinājumu, bet otrā darbavietā veikt nolīgtos darba pienākumus.