Lasīšanai: 1 minūte

Paternitātes atvaļinājums un ikgadējais atvaļinājums

J
jautā:
16. janvārī, 2019
Kaija

Vai 10 kalendāra dienas, ko piešķir tēvam sakarā ar bērna piedzimšanu, uzkrājas ikgadējā atvaļinājumā? Mātēm 1,5 gadi netiek uzkrāti.

A
atbild:
22. janvārī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, paternitātes atvaļinājums, ko uz iesnieguma pamata darba devējs piešķir bērna tēvam tūlīt pēc bērna piedzimšanas, bet ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc bērna piedzimšanas, tiek ieskaitīts laikā, kas dod tiesības uz ikgadējo darba devēja atvaļinājumu. To nosaka Darba likuma 152. panta pirmās daļas 5. punkts.

Savukārt likuma 152. panta otrā daļa nosaka, ka laikā, kas dod tiesības uz ikgadējo atvaļinājumu, neieskaita bērna kopšanas atvaļinājuma laiku un atvaļinājuma laiku bez darba samaksas saglabāšanas, kas ir ilgāks par četrām nedēļām viena gada laikā.

Jāpiebilst, ka tiesības uz bērna kopšanas atvaļinājumu sakarā ar bērna dzimšanu vai adopciju ir ikvienam darbiniekam.