Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Otrā līmeņa pensiju var pieprasīt arī vēlāk

J
jautā:
15. janvārī, 2019
Anita

Man no augusta pienākas vecuma pensija. Vai varu to prasīt tikai no 1. līmeņa apdrošināšanas un 2. līmeņa maksājumus atlikt uz vairākiem gadiem, lai turpina strādāt un audzēt naudu? Man tur pašreiz uzkrāti tikai 2200 eiro, tādēļ mūža polisi, kur varētu atlikt maksājumus, nopirkt nevaru. Dzīvoju Austrijā, un man liela pensija ir ļoti neizdevīga. Bet tas 2. līmenis varētu noderēt kaut kad vēlāk, ja gadījumā nāktos atgriezties Latvijā, mūža beigās.

A
atbild:
22. janvārī, 2019
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Ilona Kivle, Fondēto pensiju shēmas administrēšanas daļas vadošā eksperte

Saskaņā ar Valsts fondēto pensiju likuma 7. panta pirmo daļu valsts fondēto pensiju shēmas dalībniekam, sasniedzot vecumu, kas dod tiesības saņemt vecuma pensiju, vai vēlāk ir tiesības izvēlēties: 1) uzkrāto fondētās pensijas kapitālu pievienot nefondētajam pensijas kapitālam; 2) iegādāties dzīvības apdrošināšanas polisi.