Lasīšanai: 1 minūte

Slimības laiku izslēdz no vidējās iemaksu algas aprēķina

J
jautā:
11. janvārī, 2019
Elise

Esmu grūtniece, un man ir šāda situācija: kopš uzzināju par gaidāmo bērniņu, man ir B slimības lapa, kas būs līdz oficiālajam dekrētam, jo darba devējs nespēj man nodrošināt nekaitīgu darba vietu un, pamatojoties uz to, vecmāte ir izsniegusi B darbnespējas lapu. Vēlos uzzināt: kā šī B lapa ietekmēs manu maternitātes un vecāku pabalstu?

A
atbild:
25. janvārī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Maternitātes un vecāku pabalsta apmēru nosaka, pamatojoties uz vidējo apdrošināšanas iemaksu algu 12 mēnešu periodā, neskaitot pēdējos trīs: to, kurā tiek piešķirts attiecīgais pabalsts, un divus iepriekšējos.

Darbnespējas lapas periodus no aprēķina izslēdz, līdz ar to slimības laiks, par kuru izsniegta B lapa, neietekmē pabalstu apmēru. Gan maternitātes pabalstam, gan vecāku pabalstam vidējā alga tiks aprēķināta no tiem ienākumiem, kuri gūti strādājot.