Lasīšanai: 1 minūte

BKA, ja darba devēja uzņēmums likvidēts

J
jautā:
10. janvārī, 2019
Zane

Vēršos saistībā ar jautājumu par bērna kopšanas atvaļinājumu. Grūtniecības atvaļinājumā gāju 15.10.2018. Darbavieta tika likvidēta 31.10.18. Jautājums ir: vai man pienākas bērna kopšanas atvaļinājums, ja darbavieta vairs nepastāv? Un kā tam pieteikties?

A
atbild:
22. janvārī, 2019
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Saskaņā ar Darba likuma 156. panta pirmo daļu bērna kopšanas atvaļinājumu sakarā ar bērna dzimšanu vai adopciju piešķir darba devējs darbiniekam uz laiku, kas nav ilgāks par pusotru gadu, līdz dienai, kad bērns sasniedz astoņu gadu vecumu.

Ja darbavieta ir likvidēta, bērna kopšanas atvaļinājumu Jūs varēsiet izmantot, strādājot citā darbavietā, līdz dienai, kad bērns sasniegs astoņu gadu vecumu. Iesniegums par bērna kopšanas atvaļinājuma vai tā daļas izmantošanu būs jāiesniedz darba devējam vienu mēnesi iepriekš.