Konta atķīlāšana

J
jautā:
10. janvārī, 2019
INESE

Labdien! Man no darba algas tika novilkta nauda, jo tiesu izpildītāja bija iesniegusi izpildrakstu par kredīta parādu. 2018. gada aprīlī bija pēdējais maksājums, ko man apstiprināja grāmatvede un tiesu izpildītājas sekretāre, kad zvanīju un jautāju, vai viss ir nomaksāts. Šā gada 10. janvārī man tika bloķēts konts, turklāt gan “SEB bankā”, gan “Citadelē”. Kad interesējos, kāpēc, bankā atbildēja, ka ir tiesu izpildītājas rīkojums par to, ka neesmu nomaksājusi lietā. Zvanīju tiesu izpildītājai, un sekretāre apstiprināja, tikai nesaprotu, kāpēc uzradās tagad, pēc 9 mēnešiem, kaut kāda summa. Jautājums tāds: vai tiesu izpildītāja drīkst bloķēt abus kontus, jo par konta atbloķēšanu man ne par ko jāmaksā smuka summa, jo mana lieta no darbavietas puses tika nomaksāta? Vai man arī jāmaksā par abu kontu atjaunošanu, ja nav mana vaina? Paldies!

A
atbild:
07. februārī, 2019

Ja tiesu izpildītājs nepamatoti (kļūdaini) apķīlājis Jūsu bankas kontus, tad Jums ar iesniegumu jāvēršas pie tiesu izpildītāja ar pretenziju un lūgumu atlīdzināt Jums šos izdevumus (bankas komisijas maksu).