Slimības nauda A lapas gadījumā

J
jautā:
10. janvārī, 2019
A

Labdien! Manā darba līgumā ir noteiks, ka es strādāju maiņu darbu un man ir summētais darba grafiks. Es saslimu un slimības lapu atvēru 29.12., kas ir sestdiena, un to aizvēru 02.01. Visas šīs dienas man pēc grafika bija jāstrādā. Vai darba devējam ir pienākums pie šādiem nosacījumiem man izmaksāt slimības naudu par 2.–5. darba nespējas dienu? Vai arī darba devējs var maksāt tikai par 02.01.?

A
atbild:
14. janvārī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Saskaņā ar likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 36. panta pirmo daļu darba devēja pienākums ir darbiniekam, kuram ir izsniegta darbnespējas lapa A, izmaksāt no saviem līdzekļiem slimības naudu:

  • ne mazāk kā 75% apmērā no vidējās izpeļņas par otro un trešo pārejošas darba nespējas dienu;
  • ne mazāk kā 80% apmērā – par laiku no ceturtās darba nespējas dienas, taču ne ilgāk par 10 kalendāra dienām.

Darba devējs slimības naudu aprēķina par darbnespējas dienām (stundām), kurās darbiniekam būtu bijis jāstrādā.

Ja slimības dienās saskaņā ar maiņu grafiku Jums bija jāstrādā, tad slimības nauda darba devējam jāmaksā, sākot ar otro slimības dienu.