Slimības lapas B apmaksa pēc bērna kopšanas atvaļinājuma

J
jautā:
09. janvārī, 2019
Agnese

Labdien! Man 29.11.2018. beidzās bērna kopšanas atvaļinājums, kurš ilga 1,5 gadus. Atgriezos darbā. Bet 24.01.2019. man ir plānota operācija, kā rezultātā tiks ņemta slimības lapa. Kā tiks aprēķināts B lapas pabalsts, ja būšu bijusi darbā tikai 2 nepilnus mēnešus?

A
atbild:
14. janvārī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba ņēmējam vidējo apdrošināšanas iemaksu algu slimības pabalstam (par slimības lapu B), ko izmaksā VSAA, aprēķina no iemaksu algas 12 kalendāro mēnešu periodā, šo periodu beidzot divus mēnešus pirms tā mēneša, kurā iestājusies pārejoša darbnespēja – pirmā saslimšanas diena.

Ja 12 mēnešu periodā ienākumu, no kuriem jāveic sociālās iemaksas, nav bijis, piemēram, bērna kopšanas atvaļinājuma dēļ, vidējo iemaksu algu aprēķina par iepriekšējiem 12 kalendāra mēnešiem, paredzot iespēju atkāpties 32 kalendāra mēnešu periodā pirms mēneša, kurā iestājies slimības apdrošināšanas gadījums – 1. darbnespējas diena.

Slimības pabalsts tiek rēķināts 80% apmērā no vidējās iemaksu algas, ieturot iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Ja arī šajā 32 kalendāra mēnešu periodā apdrošināšanas iemaksu algas nav bijis, slimības pabalstu rēķina 40% apmērā no valstī noteiktās vidējās iemaksu algas.