Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Gūstot ienākumus no tirdzniecības, jāreģistrē saimnieciskā darbība

J
jautā:
07. janvārī, 2019
Ansis

Labdien! Vēlos uzzināt, kā notiek nodokļu maksāšana, ja ienākumi tiek iegūti, strādājot mājās pie datora, nodarbojoties ar tirdzniecību interneta veikalos?

A
atbild:
14. janvārī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Fiziskai personai, gūstot regulārus ienākumus no darbības, kas vērsta uz preču ražošanu, darbu izpildi, tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu par atlīdzību, Valsts ieņēmumu dienestā jāreģistrē saimnieciskā darbība.

Saimnieciskās darbības veicējs var izvēlēties nodokļu režīmu: no ienākumiem maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas vai iegūt mikouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu un maksāt šo nodokli no apgrozījuma.

Informācija saimnieciskās darbības veicējiem ir atrodama Valsts ieņēmumu dienesta vietnē.