E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 16050
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Atlaišanas pabalsts darbinieku skaita samazināšanas gadījumā

J
jautā:
07. janvārī, 2019
Inese

Labdien! Vēršos pie jums ar šādu jautājumu. Jēkabpilī slēdz asins sagatavošanas nodaļu, kurā cilvēks ir nostrādājis 19 gadus. Tiek piedāvāta darba vieta citā nodaļā ar pilnīgi citu specifikāciju. No tā izriet jautājums – vai cilvēkam ir tiesības saņemt likumā noteikto kompensāciju 3 mēnešalgu apmērā par nostrādātajiem 19 gadiem, pat ja nepiekrīt iet strādāt citā nodaļā? Jo būtībā darba līgums ar konkrēto nodaļu tiek lauzts un darbinieks no konkrētās nodaļas tiek atlaists.

A
atbild:
11. janvārī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja reorganizācijas ietvaros darba devējs likvidē kādu amata vietu, darba devēja pienākums ir atlaižamajam darbiniekam piedāvāt citu darbu, atbilstošu darbinieka kvalifikācijai un spējām.

Darbiniekam ir jāizvērtē izteiktais piedāvājums un jāsniedz atbilde. Ja darbinieks nedod piekrišanu strādāt piedāvātajā darba vietā, tad darba devējs uzsaka darbiniekam darba līgumu, pamatojoties uz Darba likuma 101. panta pirmās daļas 9. punktu – sakarā ar darbinieku skaita samazināšanu.

Pieņemot lēmumu par darba līguma uzteikuma izsniegšanu, darba devējam jāpārliecinās, vai nepastāv Darba likuma 109. pantā noteiktie uzteikuma aizliegumi un ierobežojumi.

Ja darba līgums uzteikts, pamatojoties uz Darba likuma 101. panta pirmās daļas 9. punktu, darba devējam atbilstoši likuma 112. pantam ir pienākums izmaksāt darbiniekam atlaišanas pabalstu triju mēnešu vidējās izpeļņas apmērā, ja darbinieks pie attiecīgā darba devēja bija nodarbināts 10 līdz 20 gadus.

Vairāk par darba devēja uzteikumu lasiet skaidrojumā Darba attiecību izbeigšana. Darba devēja uzteikums.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 10 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU