E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 16049
Lasīšanai: 3 minūtes

Transportlīdzekļu novietošana

J
jautā:
06. janvārī, 2019
Marina

Labvakar! Dzīvojam blakus skolai, kurā nesen tika ierīkots stadions un nožogota teritorija. Uz teritoriju tika ierīkotas vairākas ieejas un noteikts stadiona kompleksa apmeklēšanas laiks visiem iedzīvotājiem. Taču visas ieejas uz skolas teritoriju, izņemot vienu, teju visu laiku ir slēgtas. Izņēmums ir laiks no rīta pirms stundām, tad uz īsu laiku ir atvērtas visas ieejas. Taču brīvdienās, kad skolā nodarbību nav, ir atvērta tikai viena ieeja uz stadionu, no pagalma puses. Līdz ar to visi stadiona apmeklētāji, kas atbrauc ar auto, novieto savas mašīnas mūsu pagalmā, lai neietu apkārt žogam, kaut gan nesen no ielas puses tika ierīkotas 30 jaunas auto novietošanas vietas, kas ir bezjēdzīgas, ja ir skolas administrācijas lēmums slēgt ieejas no ielas puses. Turklāt sestdien, 05.01.19., skolas teritorija vispār bija slēgta visu dienu, par ko nekādi netika brīdināts. Sakiet, lūdzu, vai skola pati var lemt par to, cik un kādas ieejas tiek turētas slēgtas? Un vai mēs, iedzīvotāji, varētu to kaut kādā veidā ietekmēt? Situācija ar auto novietošanu ir vienkārši katastrofāla. Paldies!

A
atbild:
16. janvārī, 2019

No Jūsu iesūtītā jautājuma ir saprotams, ka Jūs kā daudzdzīvokļu nama iedzīvotājs esat neapmierināts ar transportlīdzekļu novietošanu Jūsu dzīvojamās zonas pagalmā. Ņemot vērā minēto, jānorāda, ka saskaņā ar Ministru kabineta 2015. gada 2. jūnija noteikumu Nr. 279 “Ceļu satiksmes noteikumi” 142. punktu transportlīdzekļu stāvēšana dzīvojamās zonās ir atļauta tikai speciāli paredzētās stāvvietās. Ja tādu stāvvietu nav vai tās ir aizņemtas, transport­līdzekļu stāvēšana atļauta tikai vietās, kur tas netraucē gājēju pārvietošanos vai citu transportlīdzekļu braukšanu.

Ja transportlīdzekļi ir novietoti neatbilstoši “Ceļu satiksmes noteikumu” prasībām, Jums ir tiesības par šādiem pārkāpumiem ziņot pašvaldības policijai. Automašīnas, kas novietotas bērnu laukumos, zālājos vai pie kāpņu telpām, pašvaldības policija kontrolē, tikai pamatojoties uz iedzīvotāju sūdzībām. Saskaņā ar “Ceļu satiksmes noteikumu” 144. pantu prasības, kas attiecināmas uz ceļu satiksmi dzīvojamās zonās, ir attiecināmas arī uz daudzdzīvokļu namu pagalmiem.

Savukārt attiecībā uz stadiona piekļuves tiesību izmantošanu (atsevišķu ieeju atvēršanu vai slēgšanu) Jums var ieteikt vērsties ar iesniegumu attiecīgajā izglītības iestādē, lūdzot organizēt stadiona darbību tādā veidā, lai tas neradītu neērtības blakus esošo namu iedzīvotājiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU