Lasīšanai: 1 minūte

Uzteikuma tecējuma sākums – saņemšanas diena

J
jautā:
02. janvārī, 2019
Vilnis

Labdien! Esmu atvaļinājumā, vēlos uzteikt darba līgumu, vai man būs jāatstrādā vēl mēnesis no dienas, kad būšu atgriezies no ikgadējā atvaļinājuma?

A
atbild:
03. janvārī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Lai darba līguma uzteikumu darba devējam iesniegtu, Jums nav jāgaida atvaļinājuma beigas. Dokumenta, Jūsu gadījumā iesnieguma par darba attiecību izbeigšanu, pamatojoties uz Darba likuma 100. pantu, termiņa tecējums sāksies ar tā saņemšanas brīdi. Darba likumā ir noteikts, ka darbinieks var uzteikt darba līgumu vienu mēnesi iepriekš.

Tātad Jūsu darba līgums ar konkrēto darba devēju tiks lauzts pēc viena mēneša no uzteikuma saņemšanas dienas.

Vairāk par darbinieka tiesībām, uzsākot darba līgumu, lasiet šajā skaidrojumā.