Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Skola

Vai direktors drīkst pasniegt stundas

J
jautā:
17. decembrī, 2018
Ināra

Labdien! Vai pamatskolas, kurā 01.09.2018. reģistrēti 64 izglītojamie, direktors drīkst pasniegt mācību stundas (visas, izņemot sportu) 3. klasei? Kā šajā gadījumā ir ar Darba likuma un slodžu ievērošanu?

A
atbild:
18. janvārī, 2019

Atbilstoši Ministru kabineta 2016. gada 5. jūlija noteikumu Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi” 13. punktā noteiktajam vispārējās izglītības iestādes direktors ar vienu darba slodzi papildus saviem amata pienākumiem var veikt citu pedagoģisko darbu līdz septiņām stundām nedēļā, saņemot par to papildu samaksu. Vienlaikus ir jāņem vērā arī Ministru kabineta 2018. gada 11. septembra noteikumos Nr. 569 Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību pedagogam noteiktās profesionālās kvalifikācijas prasības attiecīgo mācību priekšmetu īstenošanai.