Piedzīt uzturlīdzekļus divās valstīs vienlaikus nevar

J
jautā:
14. decembrī, 2018
Olegs

Sveiki! Bijusī sieva Latvijā tiesā pieprasīja uzturlīdzekļus 2007. gadā. Es par to es nezināju, jo atrados UK, bet es visu laiku tāpat viņai pārskaitīju naudu. 2014. gadā viņa UK iesniedza oficiālu prasību piedzīt uzturlīdzekļus no manis tur, jo arī viņa tur dzīvoja. Vai Latvijas lieta nebija jāpārtrauc? Sanāk, ka 2 valstīs viņa pieprasīja vienlaicīgi. Paldies!

A
atbild:
22. janvārī, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Piedzīt un saņemt uzturlīdzekļus divās valstīs vienlaikus nevar. No situācijas apraksta gan nav skaidrs, kāda veida darbības Apvienotajā Karalistē ir veikusi bērna māte. Piemēram, vai viņa ir cēlusi jaunu prasību tiesā ar lūgumu palielināt līdzšinējo uzturlīdzekļu apmēru, vai tikai nodevusi Latvijas tiesas spriedumu piespiedu izpildei Lielbritānijā. Iespējas ir dažādas, tāpēc konkrētāku atbildi nav iespējams sniegt. Sniedzot paskaidrojumus Lielbritānijas tiesai vai kompetentajai iestādei, Jums jānorāda un jāiesniedz pierādījumi tam, ka ir spēkā esošs Latvijas tiesas spriedums par uzturlīdzekļu piedziņu, saskaņā ar kuru esat veicis uzturlīdzekļu maksājumus.