Par darba samaksas noteikšanu atbild iestādes vadītājs

J
jautā:
14. decembrī, 2018
Valērijs

Darbinieka amats ir klasificēts 2. saimē, un, no vienas puses, darbinieku vērtējot III B līmeņa 9. mēnešalgu grupā, t. i., darba samaksai jābūt ne vairāk kā 1190 EUR/mēnesī, tomēr darbinieka faktiskā mēnešalga jau ilgstoši noteikta pēc II līmeņa 9. mēnešalgu grupas, t. i., darba samaksa noteikta ne vairāk kā 1015 EUR/mēnesī, proti 950 EUR/mēnesī. Vai šāda darba devēja rīcība ir tiesiska?

A
atbild:
19. decembrī, 2018
Valsts kanceleja
Evija Burbecka, Valsts pārvaldes cilvēkresursu nodaļas konsultante

Ministru kabineta 2013. gada 29. janvāra noteikumu Nr. 66 “Noteikumi par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku darba samaksu un tās noteikšanas kārtību” 9. punkts nosaka, ka amatpersonas (darbinieka) konkrēto mēnešalgu nosaka iestādes vadītājs, nepārsniedzot šo noteikumu 2. pielikumā noteiktās mēnešalgu skalas attiecīgajai kategorijai norādīto mēnešalgas maksimālo apmēru.

Tas nozīmē, ka katras iestādes vadītājs, ņemot vērā institūcijai pieejamos finanšu resursus, izstrādā institūcijas iekšējo mēnešalgu skalu, nosakot mēnešalgas tā, lai tās nepārsniegtu noteikumu Nr. 66 2. pielikumā noteiktās maksimālās mēnešalgas katrai mēnešalgu grupai.

Līdz ar to iestādes vadītājs Jūsu pieminētajā gadījumā nav pārkāpis normatīvo regulējumu.