E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 15924
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Skola

Klases dalīšana grupās izglītības iestādē

J
jautā:
13. decembrī, 2018
Vineta

Labdien! Rīgas 64.vidusskolā 7. klasē mācās 32 skolēni, no tiem otro svešvalodu (krievu valodu) apgūst 28 skolēni, bet pārējie četri mācās vācu valodu. Taču skolēni, kuri apgūst krievu valodu, netiek dalīti grupās, līdz ar ko klasē ir zems sekmju līmenis, jo skolotāja katram no izglītojamiem mācībstundas laikā var veltīt vien dažas minūtes. Vai ir pieļaujams, ka svešvalodu apguvē skolēnus nedala mazākās grupās, ja viņu ir tik daudz? Šajā skolā tā ir ierasta prakse jau gadiem ilgi. Cik zināms, skolotāji paši par šo problēmu informējuši skolas vadību, bet nekas nemainās.

A
atbild:
14. decembrī, 2018

Ņemot vērā Izglītības likumā noteikto izglītības iestādes patstāvību izglītības programmu īstenošanā un izglītības iestādes vadītāja tiesības lemt par izglītības iestādes finanšu un materiālo līdzekļu izmantošanu, klašu dalīšana un apvienošana ir katras izglītības iestādes ziņā.

Arī valsts izglītības standartos noteikts, ka izglītības iestādei apstiprinātā pedagogu darba samaksas fonda ietvaros ir tiesības dalīt klasi grupās mācību priekšmetos vai mācību priekšmetu daļas (atsevišķu stundu) apguves ietvaros.

Izglītības kvalitātes valsts dienests, sazinoties ar Rīgas 64. vidusskolas direktoru, ir saņēmis apstiprinājumu jautājumā minētajai informācijai. Izglītības iestādes vadība apzinās izveidojušos situāciju un iespēju robežās to risina, savukārt 2019./2020. mācību gadā plānots organizēt otrās svešvalodas apguves procesu citā veidā.

Jāuzsver, ka jautājumu par klašu dalīšanu gan pedagogi, gan vecāki, gan skolēni var aktualizēt izglītības iestādes padomē, kuras kompetencē ir priekšlikumu sniegšana izglītības iestādes vadītājam par iestādes darba organizāciju un izglītības programmu īstenošanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU