Darba samaksai piemēro nodokļu ieturējumus

J
jautā:
13. decembrī, 2018
Irina

Darba devējs manā algas lapā avansa ailē ir ierakstījis summu 50 eiro. Avansu neesmu prasījusi. Vienlaikus pirms algas darba devējs izmaksā uz rokas 50 eiro, par ko jāparakstās, sakot, ka tā ir piemaksa. Taču algas lapā šie 50 eiro tiek summēti pie ieturējumiem. Vai šie 50 eiro, kuri tiek izmaksāti uz rokas, ir vai nav no manas algas, nevis darba devēja piemaksa

A
atbild:
18. decembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūsu aprakstīto situāciju ir grūti komentēt, neredzot un nezinot situācijas konkrētos apstākļus.

Vispārējā kārtībā jebkura darba devēja Jums izmaksātā summa tiek ietverta Jūsu darba samaksas aprēķinā un norādīta algas lapiņā.

Darba likuma 70. pantā ir noteikts, ka darba samaksa aprēķināma un izmaksājama skaidrā naudā. Darba devējam ir tiesības izmaksāt darba samaksu bezskaidrā naudā ar pārskaitījumu tikai tad, ja darbinieks un darba devējs par to ir noteikti vienojušies.

Tiesību akti nosaka, ka jebkura darbiniekam izmaksāta atlīdzība neatkarīgi no tā, kā to dēvē, ir ar nodokļiem apliekams ienākums. Proti, nodokļus atvelk no darba algas, avansa, prēmijām, piemaksām, arī pabalstiem.