BKA piešķir darba devējs uz iesniegumā norādīto laiku

J
jautā:
13. decembrī, 2018
Elīna

Vēlos noskaidrot, kad māmiņai ir jāatgriežas darbā, ja māmiņa atsakās no maternitātes pabalsta 2. daļas, lai jau no bērna dzimšanas varētu saņemt vecāku pabalstu. Vai gadījumā, ja atsakās no maternitātes pabalsta 2. daļas, uzreiz pēc dzemdībām sākas bērna kopšanas atvaļinājums (nevis dzemdību atvaļinājums), kas tad ilgst līdz bērna pusotra gada vecumam (izvēloties šādu ilgumu), un pēc pusotra gada māmiņai ir jāatgriežas darbā?

A
atbild:
18. decembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Liene Kupče, Kontaktu centra klientu apkalpošanas operatore

Tiesības atteikties no maternitātes pabalsta par dzemdību atvaļinājuma periodu pastāv. Jums VSAA būs jāiesniedz brīvā formā rakstīts iesniegums par atteikšanos no šī pakalpojuma.

Brīvā formā rakstītu iesniegumu, iespējams, visērtāk būs iesniegt, izmantojot portāla www.latvija.lv e-pakalpojumu Iesniegums iestādei, autentifikācijai izmantojot vienu no piedāvātajiem veidiem, piemēram, internetbanku, tālāk sekojot dotajiem norādījumiem.

Iesniegumus var iesniegt arī kādā no sekojošiem veidiem:

  • sūtot uz e-pasta adresi edoc@vsaa.gov.lv, ja Jums ir drošs elektroniskais paraksts;
  • nosūtot pa pastu deklarētās dzīvesvietas VSAA nodaļai;
  • klātienē jebkurā VSAA nodaļā.

Vecāku pabalstu var pieprasīt no bērna dzimšanas dienas vai no nākamās dienas, kad beidzies pirmsdzemdību atvaļinājums.

Savukārt bērna kopšanas atvaļinājumu piešķir darba devējs uz darbinieka iesnieguma pamata. Par to, lai bērna kopšanas atvaļinājumu piešķir uzreiz pēc bērna dzimšanas, ar darba devēju ir jāvienojas. Rakstot iesniegumu darba devējam par bērna kopšanas atvaļinājuma piešķiršanu, Jūs tajā norādīsiet izvēlēto atvaļinājuma ilgumu. Kopā ar darba devēju varēsiet izrēķināt datumu, kad Jums būs jāatgriežas darbā.