Lasīšanai: 1 minūte

Īpašumtiesību ierobežojumi

J
jautā:
12. decembrī, 2018
anda

Sveiki! Interesē jautājums: ja neesmu nokārtojusi parādsaistības par ātrajiem kredītiem un man ir nomas auto, kur tehniskajā dokumentācijā ir rakstīts, ka esmu turētāja, īpašnieks ir nomnieks, vai kreditors var uzlikt kādu liegumu CSDD?

A
atbild:
28. decembrī, 2018

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 1. panta 25. punktu transportlīdzekļa turētājs ir fiziskā vai juridiskā persona, kura uz tiesiska pamata (mantas īres, nomas, patapinājuma līgums u. c.) lieto transportlīdzekli.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 14. panta 2. daļu CSDD reģistrē tikai transportlīdzekļa īpašniekam attiecināmos liegumus un ierobežojumus. Transportlīdzekļa valdījums (turējums) nerada īpašumtiesības, līdz ar to transportlīdzekļa īpašniekam nav piemērojami nekādi apgrūtinājumi vai liegumi, kas rodas transportlīdzekļa tiesiskajam lietotājam (turētājam). Plašāka informācija par liegumu piemērošanu un dzēšanu atrodama CSDD mājaslapā.