Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma kompensācija, darba attiecības izbeidzot

J
jautā:
11. decembrī, 2018
Martiņš

Labdien! Nestrādāju jau divus mēnešus un atvaļinājuma kompensāciju neesmu saņēmis. Darba līgumā ir rakstīts, ka man bija summētais nepilnais darba laiks. Vai, atsaucoties uz šo darba līguma punktu, darba devējs ir tiesīgs neizmaksāt neizmantoto atvaļinājuma kompensāciju?

A
atbild:
18. decembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Izbeidzot darba tiesiskās attiecības, darba devējam pēdējā darba dienā ir jāizmaksā visas summas, kas darbiniekam pienākas. Parasti tās ir darba alga par pēdējo nostrādāto posmu un neizmantotā atvaļinājuma kompensācija proporcionāli nostrādātajam laikam.

Summētais nepilnais daba laiks ir nolīgtā darba laika forma, kas nozīmē, ka strādājāt mazāku stundu skaitu nekā pilna summētā darba laika gadījumā. Šis nosacījums nevar būt par iemeslu neizmaksāt neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju.

Jums var ieteikt vērsties pie darba devēja rakstveidā, aicinot izmaksāt pienākošos naudu, pamatojoties uz Darba likuma 149. panta piekto punktu.