Grūtniece var prasīt piešķirt atvaļinājumu

J
jautā:
10. decembrī, 2018
Linda

Labdien! Esmu strādājoša grūtniece. Tad, kad jādodas grūtniecības atvaļinājumā, šajā darbavietā būs vien nostrādāti 5 mēneši. Vai pirms grūtniecības atvaļinājuma sākuma es varu izņemt kādu daļu no ikgadējā atvaļinājuma, neskatoties uz to, ka šajā vietā strādāju mazāk nekā 6 mēnešus?

A
atbild:
18. decembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 150. panta ceturtā daļa nosaka, ka sievietei pēc viņas pieprasījuma ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu piešķir pirms grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma vai tieši pēc tā neatkarīgi no laika, kurā sieviete bijusi nodarbināta pie attiecīgā darba devēja.

Tas nozīmē, ka Jūs varat prasīt darba devējam atvaļinājuma piešķiršanu ne pilnā apmērā, bet proporcionāli nostrādātajam laikam:

  • pirms došanās dekrēta atvaļinājumā;
  • uzreiz pēc dzemdību atvaļinājuma (pirms bērna kopšanas atvaļinājuma);
  • pēc bērna kopšanas atvaļinājuma izmantošanas.

Darba devējam šis atvaļinājums Jums ir jāpiešķir.