Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Ja nodoklis maksāts, tad var atgūt daļu nodokļa par attaisnotajiem izdevumiem

J
jautā:
09. decembrī, 2018
Edīte

Labdien! Vai VID var iesniegt čekus atmaksai, ja ir ņemts kredīts, kurš ir atmaksāts, jo VID taču to redzēs, viņi nevar uzlikt kādu nodokli/sodu, nepieņemt čekus? Paldies!

A
atbild:
11. decembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Iedzīvotāji, kuri vēlas atgūt pārmaksāto nodokli par attaisnotajiem izdevumiem, ja tādi ir bijuši par ārstniecības pakalpojumiem, izglītību, iemaksām pensiju fondos, var iesniegt gada ienākumu deklarāciju. Daļu no gadā samaksātā nodokļa var atgūt tikai tad, ja esat strādājis un maksājis iedzīvotāju ienākuma nodokli.

2018. gada laikā pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli var pieprasīt par 2017., 2016. un 2015. gadu.

Gada ienākumu deklarāciju var iesniegt, izmantojot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS), tas ir, elektroniskā veidā. Deklarāciju var iesniegt arī klātienē VID klientu apkalpošanas centros vai nosūtīt pa pastu.

Informācija par deklarācijas iesniegšanu un deklarācijā norādāmajiem datiem atrodama VID mājaslapā.