Lasīšanai: 1 minūte

Vai var dāvināt īpašumu, kas nav reģistrēts zemesgrāmatā

J
jautā:
08. decembrī, 2018
Sintija O.

Labdien! Manai mātei ir nekustamais īpašums, kurš nav ierakstīts zemesgrāmatā. Viņa vēlas to atdāvināt (veikt dāvinājuma līgumu). Vai tas ir izdarāms bez zemesgrāmatas ieraksta?

A
atbild:
15. janvārī, 2019
Signe Krūzkopa
LV portāls

Saskaņā ar Civillikuma 994. pantu par nekustamā īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemesgrāmatā. Tas nozīmē – kamēr Jūsu mamma nebūs īpašumtiesības nostiprinājusi zemesgrāmatā, viņa nav tiesīga brīvi rīkoties – pārdot, ieķīlāt, dāvināt vai citādi apgrūtināt šo nekustamo īpašumu.

Latvijas normatīvajos aktos nav noteikts, cik ilgā laikā zemesgrāmatā ir jānostiprina savas īpašumtiesības, un par to arī netiek piemērotas nekādas sankcijas.