Vai darba devējs var nosūtīt veikt OVP konkrētā ārstniecības iestādē

J
jautā:
08. decembrī, 2018
Romāns

Vai likums nosaka, pie kura arodslimību ārsta jāveic OVP, vai darba devējam ir tiesības nozīmēt tieši pie konkrēta arodslimību ārsta veikt OVP?

A
atbild:
11. decembrī, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Kārtību, kādā veicama obligātā veselības pārbaude tiem nodarbinātajiem, kuru veselības stāvokli ietekmē vai var ietekmēt veselībai kaitīgie darba vides faktori, un tiem nodarbinātajiem, kuriem darbā ir īpaši apstākļi, nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 219 Kārtība, kādā veicama obligātā veselības pārbaude.

Noteikumi paredz darba devējam noteikt konkrētu ārstniecības iestādi, kurā nodarbinātajam veikt obligāto veselības pārbaudi, tikai vienā gadījumā – ja arodslimību ārsts obligātās veselības pārbaudes kartē norādījis nākamo ārpuskārtas (papildu) veselības pārbaudes termiņu (noteikumu 22. punkts). Citos gadījumos šādas tiesības darba devējam noteikumi neparedz.

Vienlaikus, atbildot uz līdzīgu jautājumu, Veselības inspekcija ir norādījusi, ka obligātās veselības pārbaudes veikšanas kārtība (tostarp tas, ka tā veicama darba devēja norādītā ārstniecības iestādē) var būt noteikta darba devēja izstrādātajos iekšējos darba kārtības noteikumos, kas ir nodarbinātajam (darbiniekam) saistoši.