Viesstrādniekus nodarbina atbilstoši Darba likumam

J
jautā:
07. decembrī, 2018
Dace

Vai cilvēkam no trešās pasaules valsts ar termiņuzturēšanās atļauju (ko pieprasījis un nokārtojis darba devējs) ir iespēja strādāt pie sava darba devēja virsstundas, vai arī pastāv ierobežojums tikai 40 stundu darba nedēļai?

A
atbild:
17. decembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba tiesiskās attiecības Latvijas Republikā reglamentē Darba likums.

Ja darbinieks nosūtīts veikt darbu Latvijā (viesstrādnieks), tad neatkarīgi no darba līgumam un darba tiesiskajām attiecībām piemērojamā likuma šim nosūtītajam darbiniekam nodrošināmi darba apstākļi un nodarbinātības noteikumi, kas paredzēti Latvijas normatīvajos aktos, kā arī darba koplīgumos, kuri atzīti par vispārsaistošiem un regulē:

  1. maksimālo darba laiku un minimālo atpūtas laiku;
  2. minimālo ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu;
  3. minimālo darba algas likmi, kā arī piemaksas par virsstundu darbu;
  4. noteikumus par darbaspēka nodrošināšanu, īpaši ar darbaspēka nodrošināšanas pakalpojuma sniedzēja starpniecību;
  5. drošību, veselības aizsardzību un higiēnu darbā;
  6. aizsardzības pasākumus personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, grūtniecēm, sievietēm pēcdzemdību periodā, kā arī šo personu darba un nodarbinātības noteikumus;
  7. vienlīdzīgu attieksmi pret vīriešiem un sievietēm, kā arī cita veida diskriminācijas aizliegumu.